Milou, Sabine en Tijn zijn alle drie erg creatief.
Milou, Sabine en Tijn zijn alle drie erg creatief. Foto:

Tijn geniet van musical: ‘Van alles wat, dat maakt het zo leuk’

Algemeen 112 keer gelezen

VEGHEL | Phoenix Cultuur biedt opnieuw een divers aanbod aan jaarcursussen in dans, beeldend, muziek en theater, die in september van start gaan. Verspreid over zes leslocaties in heel Meierijstad kunnen jong en oud terecht voor lessen onder begeleiding van professionele docenten van Phoenix Cultuur. De inschrijvingen zijn inmiddels geopend. Vandaag spreken we met Penny Simons, Sabine de Wit en de 8-jarige Tijn.

Tijn (8) uit Sint-Oedenrode staat aan de vooravond van zijn derde cursusseizoen Musical bij Phoenix Cultuur. De leerling van basisschool Eerschot legt uit wat hij zo leuk vindt aan de lessen. “We starten met een spelletje. Daarna oefenen we de tekst en het lied. Vervolgens komt de dans erbij, die we zelf meebedenken. Van alles wat dus, dat maakt het zo leuk.” Wat de enthousiaste Tijn verder aanspreekt, is de vrijheid die hij als cursist krijgt. “Nou, kijk”, vervolgt hij. “Als ik of iemand anders een goed idee heeft, dan wordt daar naar geluisterd.”

Dat moeder Sabine haar zoon en zijn zus Milou heeft opgegeven voor de musicallessen van Phoenix Cultuur, is niet heel gek. Ze lacht: “Van kinds af aan geven ze thuis al showtjes weg. Ze verzinnen eigen liedjes en acteren erop los. Het liefst verkleed.” Zelf houdt Sabine erg van musicals en zodoende werden de kinderen ermee opgevoed. Milou heeft tijdelijk voor dansles gekozen, maar Tijn gaat iedere week nog met veel plezier naar de musicallessen. Volgens Sabine leert hij daar niet alleen zingen, dansen en acteren. “Het gaat veel verder dan dat”, verzekert ze. “Je leert elkaar vertrouwen en optreden voor publiek vergroot het zelfvertrouwen. Nu moet ik zeggen dat Tijn daar weinig problemen mee heeft, maar ik heb ook kinderen zien opbloeien die heel verlegen waren.”
Daarnaast helpen de kinderen elkaar onderling als er iets misgaat. Tijn begint te knikken. “Als iemand zijn tekst vergeet of het even té spannend vindt, dan wordt dat door de rest opgevangen.”
Als hulpouder is Sabine actief bij Festival Windkracht, maar ze heeft nieuws. “Ik heb mezelf ingeschreven voor musicallessen. Ik vind het ontzettend spannend, maar ik dacht bij mezelf: ‘Ik probeer het gewoon, waarom ook niet’.” Tijn grijnst: “Ik ga kritisch naar mijn moeder kijken. Als er iets beter kan, dan zeg ik het gewoon, hoor.”

Penny Simons kwam in 2019 voor het eerst in aanraking met Phoenix Cultuur. De eerste cursus die ze volgde was Stempels Snijden. “De sfeer bij Phoenix voelde goed, dus ik keek wat er nog meer mogelijk was en belandde bij Boekbinden.” Na de coronapandemie begon Simons met de korte cursus Keramiek. “Die volg ik nog steeds iedere dinsdagochtend. Ik heb ook een paar jaar Ruimtelijke Vormgeving gevolgd, maar ben uiteindelijk overgestapt naar Portret Boetseren.”
De voornaamste reden dat Simons zoveel verschillende cursussen heeft gevolgd, is nieuwsgierigheid. Ze vervolgt: “Ik wil technieken begrijpen. Pas als je begrijpt hoe iets in elkaar steekt, kun je er je eigen draai aan geven.” In de afgelopen jaren heeft Simons een sterke drang ontwikkeld om zich voortdurend te blijven ontwikkelen en nieuwe dingen te leren.
Bij Phoenix Cultuur zit ze helemaal op haar plek. “Het voelt als thuiskomen”, vertelt Simons. “Het is heel laagdrempelig en de sfeer op de Noordkade ademt creativiteit. De docenten staan ook open voor vragen die misschien nét buiten de cursus vallen en denken met je mee. Verder is het erg leuk om met gelijkgestemden bezig te zijn, elkaar te inspireren en uitgebreid te kunnen praten over technieken waar je niet zomaar met iedereen over kunt beginnen”, lacht ze.

Sommige mensen vinden het spannend om zich in te schrijven voor een cursus. Iets waar Simons duidelijk geen problemen mee heeft. “Kies iets wat je nieuwsgierig maakt. Een cursus waar je écht warm voor loopt. Vind je het spannend om alleen te gaan, zoek dan iemand die mee wil.” Daarnaast raadt Simons aan om alle voorkennis los te laten. “Als je een workshop binnenstapt, volg dan ook de vorm die je daar wordt aangeboden. Natuurlijk zijn er meerdere manieren om hetzelfde te bereiken, maar stel je steeds weer open om een nieuwe manier te leren en ga er niet in met een ‘ja-maarmentaliteit’. Laat het eerst over je heen komen”, besluit Simons.

Het volledige aanbod van Phoenix Cultuur is terug te vinden op: www.phoenixcultuur.nl. Daar is ook een compleet weekrooster te vinden.

Penny Simons.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Uit de krant