
Nico Dijkshoorn blikvanger tijdens jubileumjaar Roois Kultuur Kontakt
Algemeen 224 keer gelezenSINT-OEDENRODE | Het Roois Kultuur Kontakt bestaat vijftig jaar en viert dat komend seizoen met verschillende bijzondere activiteiten. Een van de blikvangers is de komst van schrijver, dichter en columnist Nico Dijkshoorn. Daarnaast organiseert het RKK een culturele doedag en een Vierjaargetijden Dinerconcert. Nieuw is bovendien het uitgebreide filmaanbod: in samenwerking met Mariëndael worden dit seizoen zestien filmhuisfilms vertoond.
De eerste speciale jubileumactiviteit vindt plaats op zaterdag 19 september. Van 10.00 tot 16.00 uur staat Mariëndael in het teken van een culturele doedag. Bezoekers kunnen er niet alleen kijken en luisteren, maar vooral ook zelf aan de slag.
Een bekende naam komt op vrijdag 13 november naar Sint-Oedenrode. Dan is Nico Dijkshoorn te gast in de Knoptoren voor een literaire lezing. De schrijver, dichter, muzikant en columnist werd bij een groot publiek bekend met zijn columns, gedichten en televisieoptredens. Met zijn scherpe observaties en humor vormt zijn komst een van de blikvangers tijdens het jubileumjaar.
Twee dagen later wordt het vijftigjarig bestaan opnieuw gevierd. Op zondag 15 november vindt vanaf 13.45 uur in Mariëndael het Vierjaargetijden Dinerconcert plaats, waarbij muziek en eten worden gecombineerd.
Zestien films
Het RKK kijkt in zijn jubileumjaar niet alleen terug, maar introduceert ook iets nieuws. In samenwerking met Mariëndael worden komend seizoen zestien films gepresenteerd. Daarmee kunnen liefhebbers gemiddeld om de week naar een filmhuisfilm.
Op het programma staan onder meer The Penguin Lessons, Voor de Meisjes, It Was Just an Accident, The Room Next Door, Gioia, Sentimental Value en Ghostlight.
Nieuw is ook de mogelijkheid om een strippenkaart voor vijf of tien films aan te schaffen. Daarmee kunnen bezoekers tegen een aangepast tarief meerdere voorstellingen bezoeken. Daarnaast blijft het mogelijk een abonnement te nemen op de films of literaire lezingen. Onder vijf personen die een filmabonnement nemen, wordt bovendien een gratis ticket voor documentairefestival Beholders verloot.
Naast de jubileumactiviteiten en films staan er komend seizoen opnieuw concerten, exposities en lezingen op het programma. Zo laat het Roois Kultuur Kontakt na vijftig jaar zien nog volop nieuwe plannen te hebben.








