Een gedeelte van de Dorpsraad.
Een gedeelte van de Dorpsraad. Foto:

50 jaar Dorpsraad Wijbosch

Human Interest 1.428 keer gelezen

WIJBOSCH | Dorpsraad Wijbosch werkt aan een veilige, sociale, duurzame leefomgeving. Tal van activiteiten worden er georganiseerd voor en met de inwoners van Wijbosch. Dit doen zij in zo’n 30 werkgroepen en met 260 vrijwilligers. Inmiddels al 50 jaar.

Door: Freek Vervoort

In 1975 kwamen het hoofd van school en de pastoor op met het idee van een dorpshuis en gymzaal. Dit werd ‘de Geut’. De gemeente wilde hiervoor wel een bestuur, hieruit is de dorpsraad – zoals deze nu bestaat – ontstaan. ‘De Geut’ lag echter aan de andere kant van de Eerdsebaan. Daarvoor ontstond de eerste werkgroep. 

De betrokkenheid van de dorpelingen is erg afhankelijk van het onderwerp, weet Tonnie Rovers te vertellen. Hij is bestuurslid van de dorpsraad. “Als je kijkt naar de betrokkenheid om iets te doen, dan is die vrij groot. Er lopen veel vrijwilligers rond in Wijbosch en dat is mooi om te zien. Toch verschilt het. Bij de kindervakantieweek zie je heel veel kinderen en ouders, net als met carnaval bij Spektakel in de Schakel. Dat verbindt enorm en dan is het heel druk. Maar als je kijkt naar de omleidingsroute van de Eerdsebaan of windmolens moet het voornamelijk vanuit het bestuur komen. Mensen zijn tegenwoordig erg druk en dat maakt het wat lastig.”

Mede daardoor is de dorpsraad een ietwat ‘grijze organisatie’, zoals ze het zelf omschrijven. Toch is dat geen reden om ermee te stoppen. Want in de 50 jaar is er veel bereikt. Tonnie ziet het dan ook rooskleurig in, de toekomst van Wijbosch. “Zolang er mensen zijn die het goed voor hebben met het dorp, dan komt dat zeker goed. Ik woon hier al mijn hele leven en wil hier echt niet weg. Daarom wil ik ook iets doen voor het dorp en zet ik me in. Samen met de anderen”, vertelt hij.
Dat geldt ook voor Marlies van Outersterp, die zo’n acht jaar in Wijbosch woont nu. Ook zij is bestuurslid van de dorpsraad. “Ik wil graag iets betekenen voor het dorp en de toekomst. Op de school zitten nu veel kinderen, maar die worden ook ouder. Als je die voor het dorp wil behouden, zullen er huizen moeten komen. Ook dat soort dingen kaarten wij aan bij de gemeente als dorpsraad.”

Afgelopen maart is dit beleidsplan na een herziening opnieuw gepresenteerd. Dit om de leefbaarheid het dorp te behouden. “Vanuit de gemeente moesten wij eigenlijk met een nieuw visieplan komen. Wat willen in het dorp, stukje nieuwbouw en wat er allemaal gebeurt”, vertelt Marlies. “Dat plan hebben wij gepresenteerd en werken we uit binnen onze mogelijkheden”, gaat ze verder. 

Het inmiddels negenkoppige bestuur organiseert veel in het dorp en hoopt de betrokkenheid te vergroten. Dat doen ze in verschillende werkgroep, legt Marlies uit. “Dat is van jong tot oud. Elke werkgroep heeft een verschillend evenement. Wij als bestuur sturen hen aan, maar zij bepalen zelf over hoe en wat. Er zijn onder andere werkgroepen voor de kindervakantieweek, buitenspeeldagen, wereld lichtjesdag of De Ontmoeting voor de ouderen. Het is heel divers.”

Allereerst zal het jubileum gevierd worden. Op zondag tijdens de kermis is het feest in De Schakel. Vanaf twee uur is heel Wijbosch welkom. Alle kinderen hebben een kleurplaat gekregen op school, welke ze die middag in kunnen leveren in ruil voor een kermiskaartje. Ook hangen er foto’s aan de muur met prijsvragen. Het belooft een mooie middag te worden. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Uit de krant