
Hans neemt na 12,5 jaar afscheid als beheerder van De Schakel
Algemeen 1.592 keer gelezenWIJBOSCH | Na ruim 12,5 jaar werkzaam te zijn geweest bij dorpscentrum De Schakel, gaat Hans per 1 januari 2026 genieten van een welverdiend pensioen. In al die jaren was hij een vertrouwd gezicht in het dorpscentrum en speelde hij een belangrijke rol in het dagelijks reilen en zeilen van De Schakel.
“Samen met onze betrokken en gemotiveerde vrijwilligers en met de werkgroepen van de dorpsraad, Vitaal Wijzer Wijbosch en diverse andere gebruikers, zoals popkoor Transparant en de luisteravonden, heb ik altijd veel plezier gehaald uit de kleine dingen,” vertelt Hans. “Uit samen iets voor elkaar krijgen, of dat nu een feest is voor 35 of 100 personen, of het organiseren van een samenzijn na een afscheidsdienst.” Ook evenementen als (kinder)carnaval, het volksfeest, JVW en het Sinterklaasfeest noemt hij als hoogtepunten. “Ik heb nooit tevergeefs een beroep op mensen gedaan. Dat was echt fantastisch.”
Hoewel het runnen van de bar zichtbaar onderdeel was van zijn werk, bleek dat voor Hans al snel bijzaak. “Er komt zoveel meer bij kijken,” legt hij uit. Het contact met Laverhof, onder andere met het Torentje, de receptie en de technische dienst, noemt hij vanaf het begin open en prettig. “Het was een heel fijne omgeving om in samen te werken.”
Hans begon zijn loopbaan in 1975 als onderhoudsmonteur in de installatietechniek. Daarnaast ontwikkelde hij al op zijn zestiende zijn grote hobby als dj. De stap naar een eigen café was dan ook snel gezet. Met veel plezier runde hij samen met een compagnon Down-Town en later het sportcafé bij de sporthal.
Na zijn pensioen zal Hans zich zeker niet vervelen. “Het uitbaten van het sportcafé wil ik in de toekomst ook afbouwen, maar als kersverse opa heb ik genoeg om handen,” zegt hij lachend. Muziek blijft een rode draad, en ook het werken aan een oldtimer staat nog op zijn lijstje. “Maar eerst het huis goed aanpakken en lekker op vakantie.”
Tot slot kijkt Hans ook vooruit. “De Schakel is ontstaan vanuit het Idop, een plan van de gemeente Schijndel, Laverhof en Dorpsraad Wijbosch. Hopelijk krijgt dat in de toekomst weer een nieuwe impuls, zodat de ingeslagen weg een mooi vervolg krijgt. Dat zou Wijbosch, samen met de ontwikkeling van het project Wij-hoven, een nieuwe boost kunnen geven.”
Hans wenst zijn opvolger Marcel van Dinther veel succes. “Ik hoop dat hij er, net als ik, elke dag met plezier naartoe gaat. Het is gewoon een mooie en dankbare baan.”















