Afbeelding
Foto: Cees van Raaij

Verlies voor Schijndel/DE WIT in Den Dungen

Sport 202 keer gelezen

SCHIJNDEL | Met een 3-0-nederlaag keerde Schijndel/DE WIT terug uit Den Dungen. Gelet op het spelbeeld en de gecreëerde mogelijkheden voor de geel-blauwe formatie geeft deze uitslag onvoldoende de krachtsverhoudingen op het veld weer.

Schijndel/DE WIT begon prima aan de wedstrijd. De beste kans was voor Stan Bouwmans in de 15e minuut, na een uitstekende pass van Sam van der Bruggen. Helaas voor Stan en Schijndel/DE WIT vond hij de prima keepende Ties Kooijmans op zijn pad. Eén minuut later lukte het Stan Guns om een drietal spelers van Den Dungen te passeren, maar zijn schot belandde in de handen van de keeper.

In de 35e minuut kon Den Dungen via Jurre van Gemert voor de eerste keer gevaarlijk voor het doel van Joran van Zutphen komen. Door de ruimte uitstekend te verkleinen, kon Joran redding brengen. Dit wapenfeit vormde de inleiding voor de beste fase in de eerste helft van de groenen uit Den Dungen. Twee minuten later ging een schot naast het doel en in de 37e minuut lepelde Roemer Postma de bal over het Schijndel/DE WIT-doel.

Vervolgens was het initiatief weer aan Schijndel/DE WIT. Een vrije trap van Stan Guns belandde in de 44e minuut in de muur en op slag van rust werd de inzet van Stan Bouwmans, na een uitstekende combinatie via Sam van der Bruggen en Stan Guns, tot corner verwerkt.

Tot de 72e minuut van het tweede bedrijf leek Schijndel/DE WIT op basis van het spelbeeld met minimaal één punt huiswaarts te kunnen keren. Echter, een uitstekende voorzet van Björn de Kort kon worden binnengelopen door Teun van Boxtel: 1-0. Schijndel/DE WIT leek door deze tegentreffer enigszins van slag. Een kans in de 74e minuut, na een foutje in de Schijndel/DE WIT-verdediging, werd door Den Dungen echter niet benut.

Voor trainer Roland Timmermans het sein om nieuwe energie in het team te brengen. Stijn van Bers kwam Sam van der Bruggen vervangen en Bram van Wijk kwam in het veld voor de moegestreden David van der Linden. Schijndel/DE WIT dwong een paar corners af, maar balverlies in de 89e minuut leidde de tweede tegentreffer in.

Na een blessurebehandeling mocht Silas Postma vanaf de zijlijn weer in het veld komen om in vrijstaande positie de bal te ontvangen en deze vervolgens prima achter doelman Joran van Zutphen te werken: 2-0. Ruim in blessuretijd kon Den Dungen de stand een nog mooier aanzien geven door de 3-0 binnen te tikken.

Een enigszins geflatteerde overwinning voor Den Dungen, dat hiermee de nacompetitie heeft veiliggesteld en zelfs nog een kans heeft op het kampioenschap of een periodetitel.

Voor Schijndel/DE WIT rest een laatste thuiswedstrijd op tweede pinksterdag tegen koploper Margriet uit Oss. De uitslag van deze wedstrijd kan bepalend zijn voor wie zich tot kampioen van de derde klasse mag kronen. Voor Schijndel/DE WIT zou een vierde plaats een mooie afronding van het seizoen betekenen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Uit de krant