
Romkanklets Gemonde vermakelijk en spannend tot het einde
Recreatie en Toerisme Recreatie en toerismeGEMONDE | De vetleren medaille werd elke avond door een andere tonprater gewonnen, maar uiteindelijk ging Steef Schellekens er als totaal winnaar er met de ChristCup vandoor. De KomopKan werd ook gewonnen door Steef Schellekens. Maar de grote winnaar was toch wel het publiek die drie avonden geweldig hebben genoten.
Op vrijdag beet René Goossens het spits af door als professor dokter Hans Worst in de romkan te klimmen. Hij gaf een lezing over de ontluchting van het lichaam, de zogenoemde anale flater, ook wel skeet genaamd. Hij vertelde in geuren en kleuren welke verschijningsvorm ze hebben. Ondanks het optreden vooraf van zanger René Ulehake die onder andere het Gemonds Dorpslied ten gehore bracht, was het publiek nog niet warm om lachsalvo’s door de zaal te laten klinken.
Steef Schellekens kwam als Sjeek Spier het publiek in beweging brengen. Als personal trainer kon hij heel goed kijken hoe anderen zich in het zweet werken. Hij wist de handen regelmatig op elkaar te krijgen door zijn plot-wendingen en zijn bewegelijkheid in de romkan. Daarmee wist hij op vrijdag dan ook meteen de eerste dagprijs, een vetleren medaille, in de wacht te slepen.
Teun van Oirschot was als Dikke Mick de eerste strandwachter van Gimde. Hij werd geïnspireerd door de serie baywatch, maar dan pas na de herhalingen van vorig jaar. Hij begon enthousiaste aan zijn betoog met de snorkel nog in z’n mond wat een hilarisch effect had, waardoor hij het publiek meteen wist te boeien.
Vervolgens was het Willian Schellekens die als F.Teling zijn buren Mo en Fatima mee nam naar de Efteling als onderdeel van hun inburgeringscursus. Via het sprookjesbos kwamen ze uiteindelijk uit in de achtbaan waar Willian op een heel beeldende wijze de belevenissen vertelde. Het publiek zag voor zich hoe de karretjes naar boven gingen en wat daarbij allemaal los kwam. Het publiek wist dit zodanig te waarderen dat Willian er op zaterdag met de dagprijs vandoor ging.
Paul van der Heijden was de vijfde kletser en hij kwam als Haske de Jager. Er is nog zat ruimte om te jagen in Gemonde want er is nog heel veel onbebouwde grond. Samen met zijn maat Lars, die zo scheel kijkt dat je met tweeën moet zijn om hem recht in de ogen te kijken, kreeg hij veel voor de loop van zijn geweer. Zo ook een exemplaar dat nauwelijks in Gemonde wordt gezien; burgemeester Han Looijen.
Tot slot kwam onze meest ervaren kletser, Ben van der Sangen, als Jan Pimpel de zaal in gezwalkt want hij had al goed geproefd. Laatst had hij bij de slijter een fles jonge gehaald en die had hij leeg gedronken voor dat hij op de fiets stapte, want als je valt dan is de fles kapot. En dat was maar goed dat hij dat gedaan had. Ben wist met zijn creatie de dagprijs op zondag in de wacht te slepen. Hierdoor was het spannend wie de ChristCup verdiende en het bleek dat Steef Schellekens over de drie avonden de meeste stemmen van het publiek had verzameld en daarmee de winnaar van het weekend werd en ook no de KomopKan als debutant mee nam.
Naast een geweldige avond voor het hele publiek was er voor een tiental aanwezigen nog een extra prijs in de vorm van een worst of ham die de prijzen van de loterij vormden. We kunnen trots zijn op deze tonpraters die ook nog eens allemaal uit Gemonde komen en voor 3 fantastische avonden hebben gezorgd. De avonden werden aan elkaar gepraat door onze vaste presentator Hans Geerts, die op zondag voor elke kletser een persoonlijk woordje en cadeau heeft wat betrekking heeft op hun buut. Als je dit spektakel volgend jaar ook bij wilt wonen, noteer dan nu 8 t/m 10 maart 2024 in je agenda.








