
Mooi Schijndel: Eerste Wereldoorlog
Historie 868 keer gelezenSCHIJNDEL | Wekelijks plaatsen we in samenwerking met Heemkundekring Schijndel een foto in de krant. Deze week een foto van de Eerste Wereldoorlog. DeMooiSchijndelKrant en de Heemkundekring zijn benieuwd naar uw herinneringen aan deze foto.
Nieuw gekregen van Reinier Pijnenburg, nieuw lid van onze werkgroep: een foto (106 jaar oud) van opa Pijnenburg met zijn knecht en een zevental soldaten die waren ingekwartierd in de molen aan de Molenstraat tijdens de Eerste Wereldoorlog.
Jonge mannen werden destijds verplicht gestationeerd in Brabant om - als de Duitsers besloten Nederland toch aan te vallen - hen tegen te houden. Vele jaren waren ze hier gehuisvest en verveelden zich stierlijk, zoals te zien is aan de tekst op het bord.
Kijk hier voor meer foto’s.









