
Kunst in De Vink viert 45e editie: traditie leeft als nooit tevoren
Cultuur 105 keer gelezenSCHIJNDEL | “Rozen verwelken en schepen vergaan, maar Kunst in De Vink blijft altijd bestaan.” Die uitspraak lijkt na 45 jaar nog altijd op te gaan. Wat enkele jaren geleden nog het einde van de bekende Schijndelse expositie leek te worden, groeide dankzij een nieuwe groep enthousiaste vrijwilligers uit tot een succesvol vervolg. Op zaterdag 19 en zondag 20 september vindt alweer de 45e editie plaats.
Bij het 40-jarig bestaan namen de toenmalige organisatoren afscheid en leek het doek te vallen voor de tentoonstelling. Een aantal enthousiaste vrijwilligers besloot echter de schouders eronder te zetten. Met succes, want inmiddels is Kunst in De Vink weer een vaste waarde op de culturele agenda van Schijndel.
Sinds de eerste editie in 1981 biedt de expositie een podium aan artistieke en creatieve inwoners. Waar de tentoonstelling oorspronkelijk alleen voor Schijndelaren was, doen inmiddels ook kunstenaars uit andere kernen van Meierijstad mee. Hun schilderijen, beelden, foto’s en andere kunstwerken zijn te bewonderen in de sfeervolle ambiance van cultureel centrum De Vink aan de Hoevenbraaksestraat.
De toegang is, zoals bezoekers gewend zijn, helemaal gratis. Bovendien zijn veel deelnemende kunstenaars zelf aanwezig, waardoor bezoekers de gelegenheid krijgen om in gesprek te gaan over hun werk, inspiratie en technieken.
De tentoonstelling wordt op zaterdag 19 september om 13.00 uur officieel geopend voor genodigden. Aansluitend is de expositie van 14.00 tot 17.00 uur geopend voor het publiek. Op zondag 20 september zijn bezoekers welkom van 10.00 tot 16.00 uur. De deelnemende kunstenaars richten op de vrijdagavond voorafgaand aan de tentoonstelling zelf hun expositie in.
Met de 45e editie bewijst Kunst in De Vink opnieuw dat een mooie traditie, gedragen door enthousiaste vrijwilligers en kunstenaars, nog altijd springlevend is.








