
Nieuwe koning bij Amicitia
Sport 161 keer gelezenSCHIJNDEL | Het traditionele koningschieten bij Koninklijke Handboogvereniging Amicitia heeft een spannende strijd opgeleverd. Titelhouder Paul Wagenaars kon voor het derde jaar op rij de koningstitel veroveren. Dat zou hebben geleid tot een tweestrijd om de keizerstitel tussen hem en regerend keizer Wim van Uden.
In de voorronde van 30 schoten werd echter al duidelijk dat er kapers op de kust waren. Ton Vorstenbosch nam de leiding met een voorsprong van acht punten op Paul Wagenaars, die op zijn beurt weer acht punten meer had dan Reinier van Tartwijk. De spanning sloeg duidelijk toe bij alle drie de titelkandidaten.
In de halve finale van 15 schoten wist Paul de achterstand op Ton terug te brengen tot vijf punten. Reinier moest zijn meerdere erkennen in beide kemphanen en keek tegen een achterstand van achttien punten aan.
In de finale, die bestond uit tien schoten, wist Ton uiteindelijk de strijd in zijn voordeel te beslissen. Hij bracht zijn voorsprong weer terug naar een comfortabele acht punten.
Daarmee werd Ton Vorstenbosch de nieuwe koning van Amicitia en mag hij deze titel een jaar lang dragen. Tweede werd Paul Wagenaars, die daarmee Ridder van Amicitia werd. De derde plaats was voor Reinier van Tartwijk, die de titel Vaandrig mocht ontvangen.
Na de plechtige inhuldiging van de drie titelhouders werd de onttroonde koning Paul Wagenaars volgens eeuwenoude traditie ‘begraven’. Op een draagbaar werd hij door zijn medeschutters naar het Kloosterpark achter de sporthal gedragen, onder het zingen van het lied ‘Moeder, onze kraai is dood’.
De tocht eindigde bij de vijver, waar Paul in werd gegooid en daarmee definitief afscheid nam van zijn koningschap.








