
Prins Bram d’n Urste trekt met volle bussen langs Mariaheide en Eerde
Recreatie en Toerisme Foto's 2.116 keer gelezenSCHIJNDEL | Het carnavalsfeest barst over iets minder dan een maand los. Maar de prins van Schorsbos, Prins Bram d’n Urste, en zijn adjudant Stefan, en hun gevolg gaan al wekenlang ieder weekend op pad naar buurdorpen om alvast een klein voorschot te nemen op carnaval. Met jong en oud trekken zij in volle bussen naar verschillende recepties en zittingsavonden. Zo ook afgelopen zondag, toen de laatste buitendorpse rit met twee bussen vol carnavalsvierders werd gemaakt naar Mariaheide en Eerde. Om 14.11 uur vertrok het geheel vanuit hun residentie The Pub.
Dat Prins Bram en adjudant Stefan een bourgondisch stel zijn, blijkt wel als de 115 mensen in twee bussen instappen vanuit de residentie The Pub. Op de stoelen liggen de koude blikjes bier al klaar en in de diverse koelboxen is meer dan genoeg te vinden om de hele rit geen dorst te hoeven lijden. Voor de kinderen liggen de snoepzakken klaar. De sfeer zit er meteen goed in. Met enkele speakers, zowel boven als beneden in de bus, wordt er direct een groot feest gebouwd. Chauffeur Mari gaat vrolijk mee in de stemming en geeft op verschillende rotondes menig extra rondje weg, wat telkens met luid gejuich wordt ontvangen. Prins Bram en adjudant Stefan zitten, zoals het hoort, voorin de bus en genieten van het gezellige rumoer.
Eenmaal aangekomen bij de eerste stop stappen de carnavalsvierders uit onder een stralend zonnetje. Omdat de weg is afgesloten, moet er nog een stukje worden gelopen naar de sporthal waar de Heikrikkels hun receptie houden. Een sliert van geel, groen en wit loopt, onder begeleiding van de hofkapel, richting de zaal. Met twee bussen vol komt er in één keer flink wat binnen en de zaal is dan ook goed gevuld. Ondertussen worden de felicitaties overgebracht aan Prins Julian d’n Urste en Prinses Isa, en het adjudantenpaar Tano en Mirthe.
Daarna is het tijd voor Prins Bram en zijn gevolg om het podium te bestijgen, aangevoerd door de hofkapel en gevolgd door de Raad van 16 en de kinderen. Traditiegetrouw wordt er naast het feliciteren ook een ludiek spel gespeeld. De prins en adjudant van de Heikrikkels krijgen een panty met onderin een bal over hun hoofd en moeten proberen zo snel mogelijk de kegels om te krijgen. Adjudant Stefan, die als een echte quizmaster het spel presenteert, zorgt voor de nodige aanmoedigende woorden. Daarnaast staat er een rad met de kleuren goud, geel, groen en wit. Wie de juiste kleur draait, wint een borreltje. Uiteraard zijn hier alleen maar winnaars en gaat iedereen voor goud.
Ondertussen vermaken de vele Schorsbossche carnavalsvierders zich prima in de zaal of buiten in het zonnetje. Tot het moment waarop er op het fluitje wordt geblazen en iedereen mag inrukken om weer in te stappen voor de tweede receptie.
In de bus gaat het feest onverminderd door en wordt de sfeer alleen maar beter. In D’Eerd, bij de Oivers, sluiten nog eens 35 extra Schorsbossche carnavalsvierders aan bij het gevolg, wat het feest alleen maar groter maakt. De prins komt ook hier, onder begeleiding van de hofkapel, de grote zaal van De Brink binnen. Opnieuw wordt het spel van Prins Bram fanatiek gespeeld. Terwijl een deel van de kinderen rustig aan tafel zit te kleuren, schitteren anderen op het podium of trappen buiten nog een balletje.
Na alle felicitaties aan Prins Willem II, Prinses Nicole, adjudant Han en hofdame Cindy van de Oivers is het tijd voor de Schorsbossche DJ Toon Wouters om De Brink volledig op zijn kop te zetten.
Om 19.30 uur is het dan toch echt tijd om terug te keren naar Schorsbos. In de bus van de prins klinken de ene foute klassieker na de andere uit de speakers en worden de nummers luidkeels meegezongen. Uiteindelijk stappen de carnavalsvierders iets na achten weer uit in het centrum, bij de residentie.
































































































































































