
Sjors Driessen over De pracht van bloemen: schoonheid die groeit uit verwoesting
Cultuur 147 keer gelezenSCHIJNDEL | De expositie De pracht van bloemen in het Museum Jan Heestershuis brengt werk van Jan Heesters en andere kunstenaars uit de vaste collectie samen met hedendaagse interpretaties van bloemen. Maar wat betekent het eigenlijk voor de deelnemende kunstenaars om aan deze tentoonstelling mee te werken? DeMooiSchijndelKrant stelde een aantal van hen vijf vragen over hun inspiratie, hun bijdrage aan de expositie en de verbinding met het werk van Jan Heesters. Deze keer: Sjors Driessen.
Wat betekent het voor jou om deel uit te maken van de tentoonstelling De pracht van bloemen in het Museum Jan Heestershuis?
“Het is bijzonder om mijn werk zo dicht bij mijn woonplaats te mogen tentoonstellen, in het Museum Jan Heestershuis. De tentoonstelling De pracht van bloemen sluit direct aan bij het werk van Jan Heesters, die zich eveneens vaak liet inspireren door bloemen en het landschap. Juist daarom is het interessant om hieraan een hedendaagse invulling te geven.”
Bloemen staan centraal in deze expositie. Wat inspireert jou aan bloemen en hoe vertaal je dat naar je eigen kunst?
“Bloemen vormen al lange tijd een belangrijke inspiratiebron voor mij. Ze groeien en bloeien in de mooiste kleuren, met subtiele overgangen van de ene tint naar de andere en details die soms te klein zijn om met het blote oog waar te nemen. In mijn werk komen twee werelden samen, waarvan er één niet direct zichtbaar is.”
Welk werk of welke werken toon je tijdens de expositie en kun je iets vertellen over het verhaal daarachter?
“Achter de schoonheid van de bloemen schuilt de wereld waarin we vandaag leven: een wereld van oorlog, gevallen bommen, dagelijkse slachtoffers en mensen die hun thuis verliezen. Mijn bloemenserie, Arcadia, verwijst naar een lieflijk, paradijselijk en vreedzaam oord waar mensen in harmonie met de natuur leven.
De oorspronkelijke vorm van een mortier versmelt in mijn werk met de groeiende vorm van een bloem die uit de aarde ontspruit. Het ene werk toont kleur en verloop, terwijl het andere juist verstild is uitgevoerd in goud. Zo ontstaat een beeld waarin verwoesting en schoonheid, verlies en hoop naast elkaar bestaan.”
Is er een werk van Jan Heesters dat jou bijzonder aanspreekt of waarmee je een verbinding voelt?
“De werken van Jan Heesters waarin landerijen en bloemen centraal staan, spreken mij bijzonder aan. Ook ik haal mijn inspiratie uit de natuur en uit de manier waarop bloemen telkens opnieuw groeien en bloeien. Met Arcadia wil ik laten zien dat schoonheid soms kan ontstaan op plekken waar je die niet verwacht.”
Wat hoop je dat bezoekers meenemen na een bezoek aan de tentoonstelling?
“Ik hoop dat bezoekers na afloop niet alleen geraakt zijn door de tentoonstelling, maar ook vertrekken met moed. En misschien met het besef dat schoonheid in alles aanwezig kan zijn, zelfs in iets wat aanvankelijk vervelend, pijnlijk of lelijk lijkt.”
De tentoonstelling De pracht van bloemen is nog tot en met 6 december te bezoeken in het Museum Jan Heestershuis in Schijndel. Bezoekers kunnen er werk bewonderen van Jan Heesters, Dorus van Oorschot en diverse hedendaagse kunstenaars, die ieder op hun eigen manier invulling geven aan het thema bloemen.
Kijk voor meer informatie over Sjors Driessen op https://sjorsdriessen.com/ .








