Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Opening van de expositie de pracht van Bloemen. Foto: Museum Jan Heestershuis

Museum Jan Heestershuis brengt bloemen tot leven in kleurrijke expositie

Cultuur 129 keer gelezen

SCHIJNDEL | Van kleurrijke bloemstillevens tot keramiek, glas, fotografie en papierkunst: in het Museum Jan Heestershuis staat van 19 juli tot en met 6 december alles in het teken van De pracht van bloemen. De tentoonstelling brengt werken uit de eigen collectie samen met creaties van hedendaagse kunstenaars en laat zien hoe bloemen kunstenaars al generaties lang inspireren.

In het oeuvre van Jan Heesters spelen bloemen een belangrijke rol. Niet alleen schilderde hij talloze bloemstillevens, ook in andere composities keren bloemen en bloemmotieven regelmatig terug. Veel van zijn inspiratie haalde hij uit zijn eigen tuin, die hij eveneens veelvuldig op doek vastlegde. Ook zijn tijd- en plaatsgenoot Dorus van Oorschot liet zich graag inspireren door bloemen.

Voor deze expositie zijn werken van Jan Heesters en Dorus van Oorschot gecombineerd met kunst van hedendaagse kunstenaars. Door schilderijen, keramiek, glasobjecten, fotografie en papierkunst naast elkaar te presenteren, ontstaat een verrassende dialoog tussen kunst uit de twintigste eeuw en eigentijdse interpretaties. Daarbij is niet alleen gekeken naar het onderwerp, maar ook naar kleurgebruik, materiaal en de sfeer die de werken oproepen.

Aan de tentoonstelling werken onder anderen Jan Heesters, Dorus van Oorschot, Kees Bol, Kees Bastiaans, Marcel Eekhout, Aleks Droog, Anjo Brohm, Sjors Driessen, Antine Scherff, Arjan van Arendonk en Anouk Böhmer mee.

Volgens het museum sluit de expositie naadloos aan bij de vaste collectie. Bij de samenstelling is bewust gezocht naar verbindingen met het werk en de interesses van Jan Heesters. Zo zijn verschillende bloemschilderijen van Heesters gekoppeld aan hedendaagse kunstwerken waarin bloemen eveneens centraal staan. Het resultaat is een kleurrijke en gevarieerde tentoonstelling die goed past bij de zomer, maar ook in het najaar voor extra kleur en sfeer zorgt.

Niet alleen in het Museum Jan Heestershuis is de expositie te zien. Ook in het RAADhuis zijn werken binnen het thema De pracht van bloemen te bewonderen, waaronder kunst van Theodorus van Oorschot en Roel Heijmans.

Rondom de tentoonstelling worden bovendien diverse aanvullende activiteiten georganiseerd. Daarbij werkt de Kunstcollectie Meierijstad samen met Katja Staring uit Wijbosch en Jacqueline de Wit uit Sint-Oedenrode. De expositie is nog te bezoeken tot en met 6 december.

Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Opening van de expositie de pracht van Bloemen.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Uit de krant