Afbeelding
Foto: Bas Ulehake

Bewoners Janssenpark krijgen eigen jeu de boulesbaan: ‘Je leert je buren echt kennen’

Algemeen 255 keer gelezen

SCHIJNDEL | Wat begon als een idee tijdens de jaarlijkse buurtdag, is inmiddels werkelijkheid geworden. Op zaterdag 22 augustus wordt de nieuwe jeu de boulesbaan in het Janssenpark officieel geopend. Het initiatief komt voort uit een wens van bewoners om elkaar vaker te ontmoeten en de saamhorigheid in de buurt te vergroten.

“Tijdens de buurtdag van vorig jaar organiseerden we in het park een jeu de bouleswedstrijd”, vertellen initiatiefnemers Jan van Doremalen en Ans van Nieuwburg. “Toen merkten we opnieuw hoe leuk het is om samen iets te doen en ontstond het idee voor een vaste baan. Enkele jaren geleden hadden we dat ook al eens aangevraagd, maar toen bleek het nog niet mogelijk.”

Dit keer pakten de initiatiefnemers het anders aan. Ze onderbouwden hun plan uitgebreider en vroegen bewoners van het Janssenpark of zij achter het initiatief stonden. “We hebben handtekeningen verzameld en kregen uiteindelijk veel medewerking van Wendy Huijbers van de gemeente Meierijstad. Daar zijn we erg blij mee.”

Volgens de initiatiefnemers draait het project om veel meer dan alleen een spelletje jeu de boules. “We hopen dat buurtbewoners elkaar vaker ontmoeten, elkaar beter leren kennen en dat het gezelliger wordt in het park. Nu loop je soms langs elkaar zonder te weten dat iemand eigenlijk je buurman of buurvrouw is. Door elkaar hier te ontmoeten, krijg je letterlijk een gezicht bij de mensen uit de buurt.”

Dat de baan voorziet in een behoefte, blijkt nu al. “We zien dat de baan volop wordt gebruikt. Zelfs jongeren spreken er met elkaar af om een spelletje te spelen.”

Hoewel er nog geen vaste speelavond is vastgesteld, is iedereen uit de buurt welkom om gebruik te maken van de baan. “Een vaste avond zou zeker mooi zijn, maar bewoners kunnen natuurlijk ook gewoon zelf met elkaar afspreken.”

Op zaterdag 22 augustus wordt de jeu de boulesbaan officieel geopend. Alle bewoners van het Janssenpark hebben hiervoor inmiddels een uitnodiging ontvangen.

Ook voor de toekomst zijn er volop ideeën. “We willen zeker af en toe een toernooitje of andere activiteiten organiseren. Iedereen kan dan zelf bepalen of hij of zij wil meespelen of liever komt kijken. Het belangrijkste is dat mensen elkaar ontmoeten en samen plezier hebben.”

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Uit de krant