
Tramhuys geeft Napoleonskerkje in Schijndel nieuwe bestemming
Algemeen 7.087 keer gelezenSCHIJNDEL | Al jaren kijken de eigenaren van ‘t Tramhuys met bewondering naar het historische Napoleonskerkje, een gebouw dat al generaties lang een vaste plek inneemt in het Schijndelse centrum. “Waar vroeger grote levensmomenten werden gevierd, ontstaat nu opnieuw een kans om het kerkje een betekenisvolle rol te geven,” zegt Jasper van der Heijden.
Enkele jaren geleden liet de huidige eigenaar, Steven Woudstra, de eigenaren van ‘t Tramhuys al weten dat hij zich kon voorstellen dat wij in de toekomst interesse zouden hebben. “Daar hebben we destijds volmondig ‘ja’ op gezegd,” aldus Jasper. “Onlangs gaf Steven aan dat hij per 1 januari 2026 wil verhuizen. Daarmee ontstaat de mogelijkheid om een nieuwe invulling aan het gebouw te geven.”
“Met respect voor het verleden willen we een plek creëren waar mensen samenkomen.”
“Met respect voor het verleden willen we een plek creëren waar mensen samenkomen,” vervolgt hij. “Zoals we destijds met Tramhuys hebben gedaan, willen we ook hier met zorg en toewijding iets moois neerzetten. Het kerkje verdient het om behouden te blijven en om opnieuw een waardevolle betekenis te krijgen voor Schijndel en haar inwoners.”
Het plan is om het kerkje open te stellen voor bijeenkomsten die aansluiten bij de oorspronkelijke functie van het gebouw, zoals bruiloften, uitvaarten, vergaderingen, feesten en exposities. Jasper gaat verder, “Behoud van de historische en culturele waarde staat daarbij altijd voorop.”
“Met deze plannen hopen we het Napoleonskerkje niet alleen te behouden als erfgoed, maar het ook nieuw leven in te blazen als een bruisende en gastvrije plek voor Schijndelaren én bezoekers van buitenaf,” zegt hij. “De eerste aanvragen zijn inmiddels binnen. Interesse? Mail naar info@tramhuys.nu.”








