Vliegtuigje kiest luchtruim in Noord-Brabant als ultieme poging 
om winnaars prijzengeld van in totaal 4,06 miljoen euro op te sporen
Vliegtuigje kiest luchtruim in Noord-Brabant als ultieme poging om winnaars prijzengeld van in totaal 4,06 miljoen euro op te sporen

Staatsloterij doet allerlaatste oproep aan Brabantse winnaars Oudejaarstrekking 2023 om zich te melden

Algemeen 2.358 keer gelezen

RIJSWIJK | Staatsloterij doet ook dit jaar weer een uiterste poging om de Brabantse winnaars van de Oudejaarstrekking 2023 op te sporen. In heel Nederland zijn namelijk 568.300 winnende lotnummers - met een totaalbedrag van maar liefst 4,06 miljoen euro - nog niet ingeleverd door de onbekende prijswinnaars. De tijd begint inmiddels te dringen, want zij hebben nog tot 31 december 2024 23.59 uur de tijd om hun winnende Oudejaarslot te verzilveren. Staatsloterij doet daarom een allerlaatste oproep aan alle Brabantse winnaars om hun prijs alsnog te innen. Daarom kiest vandaag een vliegtuigje het luchtruim met de oproep: ‘568.300 loten zoeken winnaar!’ 

Jaarlijks komt het voor dat spelers hun winnende Oudejaarslot niet verzilveren. Daarbij gaat het altijd om loten die in de winkel zijn gekocht, want loten die online zijn gekocht of via een abonnement worden automatisch aan de winnaar overgemaakt. Om een prijs op te halen, moet de winnaar zich met het Oudejaarslot melden bij een verkooppunt van Nederlandse Loterij, waar Staatsloterij onderdeel van is. Het lot is een jaar geldig. Dit betekent dat winnaars tot uiterlijk 31 december 23.59 uur de tijd hebben om hun prijs te innen. De tijd begint dus te dringen, winnaars hebben nog slechts iets meer dan een maand de tijd om hun lot in te leveren. Wanneer winnende loten niet worden geclaimd, gaat het niet opgehaalde prijzengeld naar de afdracht van Nederlandse Loterij aan achttien goede doelen, NOC*NSF en de Nederlandse staat. 

Vliegtuigje trekt over Noord-Brabant met ultieme oproep

Michael Kastelijns, Business Director van Staatsloterij: “Dit jaar ligt er een totaalbedrag van 4,06 miljoen euro aan prijzengeld te wachten dat niet nog niet door de winnaars is verzilverd. We roepen daarom iedereen nogmaals op om thuis op zoek te gaan naar het Oudejaarslot van de trekking in 2023. Hopelijk vinden we zo de gelukkige winnaar van één van de elektrische MINI Coopers - die kopers van een Oudejaarslot elk jaar kunnen winnen - of van één van de geldprijzen die op een winnend lot vallen. Het zou natuurlijk zonde zijn als zij deze mooie prijzen niet komen innen. Daarom doen we ook dit jaar weer een ultieme poging om winnaars in alle delen van Nederland - waaronder Noord-Brabant - op te roepen om hun Oudejaarslot zo snel mogelijk te verzilveren.” 

De eigenaar van de Read Shop aan het Cassandraplein in Eindhoven, is één van de retailers in Nederland waar een winnend lot is verkocht. “Ik wil de winnaar van de Oudejaarstrekking 2023 oproepen om het winnende lot zo snel mogelijk in te leveren, want het zou zonde zijn als dat lot blijft liggen. De gelukkige winnaar heeft namelijk een MINI Cooper gewonnen. Deze staat nu bij ons voor de deur op zijn nieuwe eigenaar te wachten”, vertelt zij enthousiast. Ook in de winkel van Paul Westerdijk, eigenaar van Cigo Uden, is een winnend lot verkocht en staat een elektrische MINI klaar om door de winnaar opgehaald te worden. Paul verheugt zich al op de gezellige drukte rond de feestdagen. “Veel klanten komen aan de vooravond van de Oudejaarstrekking een Oudejaarslot kopen. Zo loopt het hier vooral vlak voor Kerst en voor Oud en Nieuw storm. Mensen zijn al eerder in de prijzen gevallen bij onze winkel. Zo is er al meerdere keren 100.000 euro gewonnen.” 

Ook in de winkel van Carlo Thijssen, eigenaar van de Primera in Made, is een winnend lot verkocht. Hij sluit zich van harte aan bij de oproep van zijn collega’s. “Veel klanten komen in november al een Oudejaarslot kopen, bijvoorbeeld om op pakjesavond of rond de Kerst aan iemand cadeau te doen. Ook in onze winkel hebben klanten al eerder mooie prijzen gewonnen. Zo heeft zo’n geluksvogel in 2020 een MINI Cooper gewonnen. Het is dus zeker de moeite waard om thuis nog eens op zoek te gaan naar dat Oudejaarslot dat misschien nog ergens in een laatje ligt.” 

Zoektocht winnaars elektrische MINI Coopers weer van start

Ook de landelijke zoektocht naar de winnaars van de elektrische MINI Coopers en de ‘halve MINI Coopers’ - want spelend met een half Oudejaarslot - krijgt een vervolg, vertelt Kastelijns. “Wij weten in welke winkels deze winnende, nog niet geïncasseerde loten zijn verkocht. Daarom brengen wij vandaag enkele van de nog niet opgehaalde MINI Coopers naar de verkooppunten, zoals in Eindhoven, waar deze winnende Oudejaarsloten zijn verkocht. Hier worden de MINI Coopers - met het lotnummer er prominent op weergegeven - op de stoep neergezet. Tegelijkertijd doen wij weer een allerlaatste oproep aan alle onbekende winnaars om thuis op zoek te gaan naar hun winnende lot en deze bij de winkel in te leveren. We hopen dat het lukt om zo veel mogelijk prijswinnaars op te sporen en hen, aan de vooravond van het nieuwe jaar, een onvergetelijke verrassing bezorgen.” 


*gevallen op een ½ Oudejaarslot

Kijk voor meer informatie over de zoektocht op: www.staatsloterij.nl/winnaarsgezocht

Over Nederlandse Loterij

Nederlandse Loterij is de grootste aanbieder van kansspelen in Nederland met tien spelmerken: Staatsloterij, Lotto, Eurojackpot, Miljoenenspel, Lucky Day, Krasloten, TOTO Sport, TOTO Casino, Winnitt en TOTO Winkel. In 2023 heeft Nederlandse Loterij 5,7 miljard euro aan prijzengeld uitgekeerd aan haar spelers (inclusief kansspelbelasting). Jaarlijks geeft Nederlandse Loterij vrijwel haar gehele opbrengst aan de Nederlandse sport via NOC*NSF, aan 18 goede doelen op het gebied van gezondheid, beweging en welzijn en aan de Nederlandse samenleving via het ministerie van Financiën. In 2023 ging het om een bedrag van 196,1 miljoen euro. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Uit de krant