
Rosanne Pits speelt mee in Frozen de musical
Human Interest 2.771 keer gelezenSCHIJNDEL | Voor veel jongens en meiden is het een droom om mee te spelen in een grote musicalproductie, laat staan om met Anna en Elsa op een podium te schitteren in een groot theater. Voor Rosanne Pits uit Schijndel is die droom werkelijkheid geworden. Ze verhuisde zelfs speciaal naar Scheveningen om daar dagelijks haar passie te beoefenen.
Door: Bas Ulehake
Als klein meisje begon Rosanne bij Kleintje BMT (Brabant’s Muziektheater). “Mijn eerste musical was Matilda. Daarna heb ik ook meegedaan aan Ciske de Rat. Grappig genoeg was dat ook een Stage Entertainment-productie en nu werk ik weer voor Stage Entertainment. Het voelt bijzonder dat ik na al die jaren weer voor hetzelfde bedrijf werk.” Rosanne had duidelijk de smaak te pakken en speelde mee in The Sound of Music, Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat, Dokter Dolittle en Annie. “Toen ik ouder werd, kwam ik op een leeftijd waarop ik niet meer voor kindrollen in aanmerking kwam. Op dat moment begon ik echt te beseffen dat ik van musical mijn beroep wilde maken.”
Nu speelt Rosanne in de bekende musical Frozen. “Deze musical, Frozen, is fantastisch. Het was altijd al een droom om hier in te staan. Maar als ik nog een musical zou mogen kiezen, zou ik Wicked kiezen. De rol van Glinda staat echt bovenaan mijn lijstje van droomrollen.” Op de vraag of ze ook idolen in het vak heeft, reageert Rosanne: “Ik heb nooit echt één specifiek idool gehad, maar ik raak geïnspireerd door veel mensen die goed zijn in hun vak. Als ik iemand moet noemen, dan is dat Willemijn Verkaik. Ze is zo fantastisch in wat ze doet. Als ik haar zie optreden, voel ik me meteen geïnspireerd.”
Om haar droom na te jagen is ze gaan studeren in Tilburg. Daar volgde ze de Fontys Academy of the Arts en daarna de master muziektheater. Tijdens haar studie kwam Rosanne ook bij de Efteling terecht, waar ze onder andere Roodkapje speelde. “Als Roodkapje in de Efteling werkte ik vier jaar in het entertainmentteam. Dat was meer improvisatie, omdat je direct met het publiek te maken hebt. Je speelt de hele dag dezelfde rol en reageert op wat er om je heen gebeurt. Hier in de musical is het veel meer gestructureerd. Alles is strak geregisseerd en elke dag speel ik een andere rol als swing, dus dat houdt het fris en afwisselend. Beide zijn heel leuk, maar het zijn heel andere werelden.”
Om bij Frozen terecht te komen, moest Rosanne net als andere castleden auditie doen. “Vorig jaar heb ik auditie gedaan. Dat begon met een dansronde, daarna een zangronde. Vervolgens waren er meerdere audities waarin ik opnieuw moest dansen en zingen. Uiteindelijk ben ik na die rondes aangenomen.” Rosanne heeft, net als veel anderen, wel eens te maken met afwijzingen, maar gaat daar heel knap mee om. “Afwijzingen horen bij het vak, maar ze zijn niet altijd makkelijk. Soms kom je tot de laatste ronde van een auditie, heb je drie rondes achter de rug en word je dan alsnog afgewezen. Ik probeer het niet persoonlijk te nemen.
Ook al heb je een goede auditie gedaan, kan je ook worden afgewezen. Als ik weet dat ik goed heb gepresteerd, dan kan het zijn dat ze iemand anders zoeken die beter in het plaatje past.”
Voor Rosanne is het iedere week weer een verrassing welke rol ze mag spelen in de musical Frozen. Ze valt als swing in voor verschillende rollen in het ensemble. “Als iemand vakantie heeft, ziek is, of om een andere reden niet kan spelen, val ik in. In het ensemble zijn er negen vrouwenrollen, dus ik moet al die plekken kennen. Dat is best veel, maar ik vind het heel leuk.”
Om al deze rollen te leren, traint en studeert Rosanne iedere dag. “Het begint stap voor stap. Eerst focus ik me op één of twee rollen om alles rustig te leren. Daarna schrijf ik de rest ook uit op papier voor mezelf, zodat ik een overzicht heb. Vervolgens kijk ik ook video’s terug van de scènes om alles visueel te onthouden. Zo leer je stukje bij beetje alles. Ik heb nu bijna alle rollen gespeeld, op eentje na.”
Met al haar ervaring op het podium denk je misschien dat Rosanne geen spanning meer heeft, maar niets is minder waar. “Soms wel, maar ik probeer mijn zenuwen om te zetten in energie voor mijn performance. Goed ademhalen helpt ook altijd. En als ik goed voorbereid ben, voel ik me zeker en dan weet ik dat het goedkomt. Naarmate ik meer shows heb gedaan, is de spanning minder geworden. In plaats van zenuwen heb ik nu alleen nog gezonde spanning.”
We zijn natuurlijk ook heel benieuwd wat Rosanne het mooiste moment van de musical vindt. “Voor mij is dat het moment tijdens For the First Time in Forever, wanneer de poorten van het kasteel eindelijk opengaan. Dat is zo’n mooi moment, vooral omdat de poorten jarenlang gesloten zijn geweest. Wij als ensemble komen dan allemaal op in de balzaal en het licht is prachtig op dat moment. Ik krijg zelf vaak kippenvel als ik dat moment zie vanuit de zaal.”
Natuurlijk vroegen we ook waarom mensen zeker naar de musical moeten gaan kijken. “Veel mensen denken bij Frozen aan de film en denken dat het vooral voor kinderen is, maar dat is niet zo. De musical is echt voor jong en oud. Het decor, de kostuums en de muziek maken het een prachtige totaalervaring. Het is veel meer dan alleen een Disney-film. Er zijn ook nieuwe nummers speciaal geschreven voor de musical en het verhaal zit nog meer gelaagdheid dan in de film.”
Voor iedereen die ook willen schitteren op het podium heeft Rosanne ook nog enkele tips. Ik zou zeggen: doe het vooral als je ervan houdt. Toen ik zeven was, schreven mijn ouders me in voor musical en ik vond het meteen geweldig. Het is een manier om verhalen te vertellen, niet alleen door te zingen en te dansen, maar ook door te acteren. Als je van al die dingen houdt, is musical echt iets voor jou. Volg lessen: zanglessen, danslessen, acteerlessen. Zorg dat je je blijft ontwikkelen. Als je audities doet, bereid je goed voor en zorg dat je je materiaal van binnen en van buiten kent. Laat je niet ontmoedigen door afwijzingen, want die horen erbij. Het is belangrijk om door te zetten.










