
NOA kiest haar eigen weg in dj-wereld
Human InterestSCHIJNDEL | Van dansvloer naar dj-booth en straks naar Paaspop: voor NOA, Noa Arrachart, komt er deze zomer een droom uit. Met een volle festivalagenda en een snelgroeiende fanbase staat ze aan de vooravond van een druk, maar vooral bijzonder seizoen.
Door: Nienke Habraken
Wie NOA een beetje volgt, ziet het meteen: muziek zit al haar hele leven in haar systeem. “Ik heb altijd gedanst, echt vanaf dat ik kon lopen,” vertelt ze. “Muziek was altijd een belangrijk onderdeel van mijn leven. Ik wist ook wel dat ik er iets professioneels mee wilde doen, alleen had ik nooit gedacht dat het deze kant op zou gaan.”
Die ‘andere kant’ kwam eigenlijk vrij spontaan. Via vrienden en haar huidige vriend die al actief waren als dj, rolde ze zelf de wereld van het draaien in. “Ik ging vaak mee naar de studio of naar optredens. Op een gegeven moment zeiden ze: probeer het gewoon eens. En toevallig kreeg ik ook nog een flyer van een dj-workshop in de bus. Toen dacht ik: waarom niet?”
In razend tempo is het uitgegroeid van hobby tot werk. “Vier jaar geleden dacht ik wel echt: dit gaat best goed en ik vind het heel leuk.” In coronatijd zette ze haar eerste stappen in clubs, op tijdstippen dat het publiek nog moest binnendruppelen. “Ik moest om negen uur openen, er was bijna niemand en ik was superzenuwachtig,” lacht de DJ. “Maar vanaf daar ben ik gewoon overal mijn gezicht gaan laten zien.”
Die combinatie van doorzettingsvermogen en zichtbaarheid zijn cruciaal. Niet alleen op feestjes, maar ook online. Met inmiddels bijna 170.000 volgers op TikTok en ruim 80.000 Instagram is social media een belangrijk onderdeel van haar carrière geworden. “Het versterkt elkaar honderd procent. Je hebt je socials nodig om je muziek te laten horen. Ik neem mensen mee in mijn leven, en muziek is daar een groot onderdeel van.”
Tegelijkertijd probeert ze ook de balans te laten zien. “Het artiestenleven kan druk zijn, dus ik vind het belangrijk om ook de rustige kant te laten zien. Lekker thuis, pilates, tijd met vriendinnen of mijn vriend. Ik ben die balans zelf ook nog aan het zoeken, maar mensen vinden het leuk om dat proces te volgen.” Opvallend: het stereotype dj-leven laat ze grotendeels links liggen. “Mensen denken vaak dat je veel drinkt of feest, maar ik drink eigenlijk bijna nooit tijdens mijn werk. Ik vraag gewoon om water,” zegt ze nuchter. “Voor mij werkt het beter om fit en gezond te blijven. Dan hou ik het ook langer vol.”
En dat is nodig, want de agenda staat vol. Deze zomer draait NOA op tientallen festivals, met als één van de hoogtepunten: Paaspop. “Dat is echt een eer. Het is zo’n groot en veelzijdig festival, en volgens mij sta ik op een hele leuke stage. Ik ben heel benieuwd hoe het publiek daar gaat reageren.”
Juist dat brede publiek ziet ze als uitdaging. “Ik vind het leuk om mensen te trekken die misschien niet meteen voor mijn stage zouden kiezen. Als je dan achteraf hoort: ‘ik kende je nog niet, maar dit was vet’, dat is het mooiste.” Voorbereiden doet de opkomende DJ op haar eigen manier. Geen volledig uitgestippelde set, maar vooral inspelen op het moment. “De eerste tien minuten kijk ik echt: wat werkt hier? Wat voor publiek staat er? Dat voel ik vrij snel aan. Natuurlijk heb ik wel vaste momenten en mijn eigen muziek, maar verder is het echt schakelen.”
En die eigen sound is precies waarin ze zich wil onderscheiden. “Ik maak veel eigen edits en muziek, zodat mensen echt mijn stijl leren kennen. Ik wil niet gewoon plaatjes draaien, maar iets eigens neerzetten.” Als ze terugkijkt, zijn er al genoeg hoogtepunten. “Mijn eerste releases, en zeker mijn NASA-remix die het zo goed deed. Maar ook mijn eerste boeking in Azië, in Singapore. Dat stond echt op mijn bucketlist.”
Toch kijkt ze vooral vooruit. Met grote dromen. “Coachella lijkt me geweldig. En een wereldtour, een Azië-tour… ik heb nog genoeg doelen.” Dat die dromen dichterbij komen, beseft ze maar al te goed. “Een festivalzomer zoals deze was altijd een droom. En nu is het gewoon realiteit.” En er zit nog meer aan te komen. “Er komt binnenkort ook nieuwe muziek uit,” verklapt ze. “Geen remixes, maar echt eigen werk.”


